Červenec 2011
Shakira ft. Pitbull - Rabiosa

20. července 2011 v 10:20 Videoklipy
videoklip je teda hroznej (jiný má o dost lepší), ale ta písnička se mi moc líbí :-)


10.7.2011 Neděle

19. července 2011 v 23:32 | kil-l |  Deníček
Dnešek jsem si docela užila :-) Už mi bylo líp (jelikož jsem byla včera na pohotovosti a tam mi dali jiný antibiotika - a to mě táhli i na ORL). Tak jsme vyrazili s Petrem na ryby. Na rašelinu u Stráže pod Ralskem. Byla jsem tam poprvé. Docela pěkný místečko. Udělala jsem pár fotek, když jsem narazila např. na hlemýždě. Pak jsem Petra donutila jít na procházku kam jsme chodívali loni. Samozřejmě, když je Petr z Jablonného v Podještědí, tak kam jinam než ke Zdislavině studánce. Chtěla jsem tu dát složení té vody ze studánky, ale někdo to tam asi strhl. I přes hledání na internetu, jsem to nenašla. Dnešek se mi vážně moc líbil. Jinak jsme chytli kapříka, ale už tam zase plave :-) Nějaké fotky:


Sbéčko Lejdynka

12. července 2011 v 7:39 | kil-l |  *SB*
Mé Sbéčko Lejdynka tady


Silikonové hodinky

6. července 2011 v 14:38 Obrázky
Ráda bych si je co nejdříve pořídila, nejlépe výrazně zelený :-)Hilary Duff - Fly

6. července 2011 v 14:15 Videoklipy

Žralok bělocípý

6. července 2011 v 14:10 | cs.wikipedia.org |  Žraloci

Žralok bělocípý


Žralok bělocípý (Carcharhinus albimarginatus) je velký druh žraloka z čeledi modrounovitých. Vyskytuje se v tropických vodách Indického a Tichého oceánu, často se vyskytuje kolem ostrovů a korálových útesů. Dokáže se potopit do hloubky nejméně 800 metrů. Žralok bělocípý je podobný žraloku spanilému (Carcharhinus amblyrhynchos), je však větší a objemnější a lze jej odlišit podle bílých lemů na ploutvích. Dosahuje maximální délky 3 metry.

Žralok bělocípý je agresivní a silný druh žraloka, živí se širokou škálou kostnatých ryb, menšími druhy žraloků a hlavonožci. Při soubojích o potravu s jinými druhy žraloků z čeledi modrounovitých často poraní i větší jedince. Stejně jako ostatní druhy žraloků z této čeledi je živorodý, samice rodí v létě 1 až 11 mláďat. Tento pomalu rostoucí druh žraloka je loven pro své maso, ploutve, kůži, chrupavku, čelisti a zuby. Pokles jeho populace vedl k tomu, že jej Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) označil za téměř ohrožený druh. Žralok bělocípý je považován za druh pro člověka potenciálně nebezpečný.

Popis
Žralok bělocípý je snadno rozpoznatelný podle bíle zabarvených okrajů ploutví. Má robustní, středně protáhlé tělo, široký rypec, velké oči a pět žaberních štěrbin. V čelistech má dvě řady po 12-14 zubech. Horní zuby jsou trojúhelníkovité, široké s hrubým zoubkováním. Dolní zuby mají zoubkování jemné. První hřbetní ploutev je velká, trojúhelníková. Prsní ploutve jsou poměrně delší než u jiných druhů z této čeledi a mají špičaté zakončení.

Zbarvení je modrošedé, nahoře s bronzovým a dole s bílým leskem. Na břiše má žralok bělocípý po stranách dva jemně bílé pásy a výrazně bílé zbarvení okrajů všech ploutví. Může dorůst až 3 metry délky, jeho typická velikost je však mezi 2,0 až 2,5 metru. Maximální uváděná hmotnost je 162,2 kg. Samice jsou větší než samci.

Interakce s lidmi
Jako zvídavý a odvážný druh žraloka, zvláště v přítomnosti potravy, je žralok bělocípý považovaný pro člověka za potenciálně nebezpečného. Často prudce vystoupá z hlubokých vod zkontrolovat potápěče, kteří se právě potápějí do moře. Navíc se odváží k potápěčům dost blízko, což může být stresující zážitek. Někteří jedinci také kroužili kolem potápěčů. V jednom experimentu zahrnujícím návnadu velký jedinec žraloka bělocípého vytrhl nohu z figuríny, oblečené do neoprenu. Databáze ISAF Floridského muzea eviduje od roku 2008 čtyři vyprovokované útoky tohoto druhu na člověka, žádný z nich však nebyl fatální.

Žralok bělocípý je komerčně loven pomocí dlouhých lovných šňůr, za žábry a do vlečných sítí a to jednak záměrně, jednak jako vedlejší úlovek. Ploutve jsou velmi ceněny jako surovina pro výrobu polévky.

Žralok bělocípý je vzhledem k pomalému rozmnožování a tendenci setrvávat v určité oblasti citlivý k nadměrnému rybolovu. Má se za to, že indonéští rybáři vyhubili populaci tohoto druhu u severní Austrálie a je pravděpodobné, že se stane vzácným i v jiných částech světa. Mezinárodní svaz ochrany přírody vyhodnotil tento druh jako téměř ohrožený a poznamenal, že může být blízko kritériím pro zařazení mezi ohrožené druhy.6.7.2011 Středa

6. července 2011 v 13:52 | kil-l |  Deníček
Tak teda ani nevím co psát. V pátek jsem jela do práce ke Katce, tam mě vyzvedl Petr a jeli jsme k němu. Respektive celý víkend jsem u něj jen prospala. V neděli jsem si změřila teplotu a "jejej" měla jsem 38.7 a bolelo mě v krku. Takže ráno šupem k doktorce. Angína jak brno - to samozřejmě znamená -> antibiotika. V pondělí mi přitom ještě tak špatně nebylo, tak jsem letěla ke Katce, protože bych záskok nestihla zařídit, ale v úterý jsme měli s Petrem u Katky vymalovat obývák a Katky pokoj...ale to už nešlo. Bylo mi dost špatně, takže se to přesouvá na .. prostě na červenec. Dnes už mi je líp, akorát mě pořád bolí v tom zatracenym krku, ale už bych zítra neměla být infekční, takže popádim ke Katce. Jen na 5 hodin :-) Ještě, že jsou teď ty státní svátky :-) V pondělí ještě budu muset jít pro jistotu na krev, jestli už jsem zdravá, tak uvidíme. Nesnáším odběry krve! Snad to bude v klidu.