Duben 2012

Německý špic

23. dubna 2012 v 19:02 | wikipedia.org |  Psí rasy
Německý špic je nejstarší psí plemeno ve střední Evropě, jeho předkem je pes rašelinný (Canis familiaris palustris Ruthimeyer) z doby kamenné a pozdější špic kolových staveb, z něhož se vyvinula řada dalších plemen. Hlídací a společenský pes, živý, stále ostražitý, hravý, mimořádně učenlivý a tudíž lehce vychovatelný. Nedůvěřivost k cizím lidem a absence loveckého pudu ho činí ideálním hlídačem pro dům a dvůr. Špic má bezvadnou povahu, je to pes-smíšek. Hodí se na jakýkoliv sport či kynologickou disciplínu. I ti nejmenší - trpasličí špicové, vyhrávají závody agility či se věnují klasickému výcviku popřípadě dogdancing. Větší velikostní rázy špiců se věnují také záchranařině či coursingu; ve všech těchto disciplínách jsou špicové velice úspěšní. Špic je ovšem plemenem, který ke svému spokojenému životu nutně nepotřebuje ani jednu z těchto věcí. Nejraději dělá to, co jeho pán, takže špic může být i "jen" společníkem v běžném životě, který bude nesmírně vděčný pouze za to, že je se svým člověkem a smí ho dělat šťastným.

Vzhled
Nejnápadnější na špicech je krásná, bohatá srst - dlouhé, rovné, odstávající pesíky a krátká, hustá, vatovitá podsada, díky které srst odstává od těla. Hlava, uši, přední strana hrudních i pánevních končetin a tlapky jsou osrstěny krátce a hustě (sametově), zbytek těla je porostlý dlouhou a bohatou srstí, zadní končetiny jsou bohatě obrostlé "kalhotkami". Kolem krku je mohutný límec, bujně osrstěný zatočený ocas je nesený nad hřbetem. Hlava podobná liščí, se malýma špičatýma dopředu otočenýma ušima a bystrýma očima. Poměr kohoutkové výšky k délce psa má být 1:1.
Špic nepotřebuje střihovou úpravu a pravidelné návštěvy psích salónů. Trpasličí, malé, střední ani velké špice není třeba upravovat vůbec - stačí česat v době línání. Jiná situace je u pomeranianů, kteří již vyžadují jisté střihové úpravy a pravidelnou péči o srst.

Velikostní a barevné rázy
- Vlčí špic (keeshond): 49 cm +/- 6 cm, barva vlkošedá (šedooblačná).
- Velký špic: 46 cm +/- 4 cm, barva černá, hnědá, bílá.
Pozn.: hnědá barva se v České republice u velkých špiců vůbec nevyskytuje a stejně jsou na tom i v zahraničí.Černou barvu se v posledních letech podařilo zachránit před vymizením, ke kterému - pokud se situace nezmění - spěje i barva bílá.
- Střední špic: 34 cm +/- 4 cm, barva černá, hnědá, bílá, oranžová,orange-sable (sable = černý melír na základní barvě), krémová, creme sable, strakatá, vlkošedá, black and tan.
- Malý špic: 26 cm +/- 3 cm, barva černá, hnědá, bílá, oranžová,orange-sable, krémová, creme sable, strakatá, vlkošedá, black and tan.
- Trpasličí špic (pomeranian): 20 cm +/- 2 cm, barva černá, hnědá, bílá, oranžová, orange-sable, krémová, creme sable, strakatá, vlkošedá, black and tan.
Každá velikostní varianta německého špice má mít hmotnost odpovídající její výšce.


Co takhle nějaké nové Sb??? Nebylo by???

17. dubna 2012 v 18:56 | kil-l |  KIL-L
1. Přezdívka
2. Blog

Rihanna - Man Down

17. dubna 2012 v 18:44 | youtube.com |  Rihanna

17.4.2012 Úterý

17. dubna 2012 v 18:42 | kil-l |  Deníček
Tak jsem tu dlouho nepsala. Koukam, že od ledna. Tak to nějak zkusím dohnat :-) V lednu se kamarádce narodila holčička Liliana, což pro mě teda byla událost. Miluju miminka. Hned jsem musela letět do porodnice a furt jí navštěvuju. Je to paráda. Jinak v práci asi furt stejný, akorát Bárt je docela často nemocný. Na velikonoce jsem jinak byla doma s rodinou. Byli jsme nejdřív doma a pak jsme jeli k babičce. Taky jsem byla ve středu (po dlouhé době) v Liberci na diskotéce. Docela jsem si to užila. No to víte...po roce se za námi přijela podívat bývalá spolužačka. A musím vám sem dát fotku smaženky, kterou jsme udělaly s tou kamarádkou od Lili. Přidaly jsme totiž do vajíčka zelené poravinářské barvivo. Řeknu vám ale, že to chutnalo úplně normálně - výborně! :-D kil-l


Rihanna - You da one

17. dubna 2012 v 18:33 | youtube.com |  Rihanna

Rihanna - životopis

17. dubna 2012 v 18:32 | osobnosti.cz |  Rihanna
Povolání: Zpěvačka, modelka, herečka, tanečnice, modní návrhářka
Věk: 24
Datum narození: 20. 02. 1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Znamení: Vodnář
Výška: 173 cm

Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslal do vydavatelství Def Jam Records.

Dále na jaře 2007 vydala další své CD - Good girl gone bad, z něhož jsou známé hity - Umbrella (feat. Jay-Z), Shut Up and Drive, Breakin Dishes, Dont Stop The Music, Hate That I Love You (zpívá s Ne-yem) a Rehab, který se objevil v rádiích a hitparádách teprve před pár dny. Song Umbrella se stal velmi populární a byl oceněn cenami MTV.

V roce 2009 vydala koncem ledna nové album Sexuality,tam jsou hity jako Disturbia, Live Your Life, zpívá s rapperem T.I. a Take A Bow. Take A Bow se stala jednou z nejúspěšnějších písní na světě.

Na podzim roku 2009 vydala dlouho očekávené album s názvem Rated R, na kterém jsou hity jako Russian Roulette,Hard,Rude Boy,Rockstar 101 nebo Te amo. Toto album bylo poznamenáno Rihanniným zážitkem z před večera předáváni cen Grammy, kdy ji brutální napadl přítel, je to temné album.

O rok později, na podzim 2010, vydala další album LOUD.Toto album je více barevnější a více taneční než Rated R. První singl Only GIrl (In The World) se stal č.1 v mnoha zemích po celém světě. Druhým singlem byla píseň s názvem What´s my name?, kterou Rihanna nazpívala společně s Drakem. Třetí singl nese název S&M. Čtvrtý singl vybrala Rihanna za pomoci svých fanoušků baladu s názvem California King Bed. Jako patý a zatím poslední píseň Man Down (červen 2011).

Sourozenci: 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey, Katy Perry, Kesha, Nicki Minaj
Mazlíčci: 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)


Rihanna - We found love

17. dubna 2012 v 18:20 | youtube.com |  Rihanna

Žralok černoploutvý

17. dubna 2012 v 18:14 | wikipedia.org |  Žraloci
Žralok černoploutvý (Carcharhinus melanopterus) je druh žraloka z čeledi modrounovitých, snadno rozpoznatelný podle černého zašpičatění ploutví (zejména hřbetní a ocasní).

Výskyt:
Vyskytuje se v tropických vodách Indického a Tichého oceánu. Preferuje mělké pobřežní vody na okrajích útesových říms. Byl však viděn také u ústí řek a v brakických a sladkovodních tocích. Tento druh obvykle dosahuje délky okolo 1,6 metru.

Žraloci černoploutví mají teritoriální cítění a ve stejných lokalitách se drží i několik let. Jsou to aktivní predátoři, jejich hlavní potravou jsou drobné kostnaté ryby, korýši a hlavonožci. Je o nich také známo, že se živí mořskými hady a mořskými ptáky. Podobně jako ostatní zástupci z čeledi modrounovitých je tento druh živorodý, samice rodí 2-5 mláďat v cyklech, které trvají od půl roku do dvou let. Názory na březost se rozcházejí od 7-9 přes 10-11 až po 16 měsíců. Novorození žraloci žijí v mělkých pobřežních vodách a často se zdržují ve velkých skupinách v přílivových oblastech.

Tento druh je plachý a lekavý, nebezpečí pro lidi představuje pouze zřídka v případech, kdy si splete člověka s přirozenou potravou. Mohou to být například situace, kdy se člověk brodí mělkou vodou a žralok jej pokouše do nohy. Žralok černoploutvý se loví pro své maso, ploutve a tuk, ale není považován za komerčně lovený druh. Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) jej hodnotí jako téměř ohrožený. Ačkoliv zůstává druh jako celek nadále velmi rozšířen a relativně běžný, rybolov v souvislosti s pomalým reprodukčním cyklem vedl k poklesu jeho výskytu na řadě míst.


Jessie J - Domino - text

17. dubna 2012 v 18:10 Texty
I'm feeling sexy and free
Like glitter's raining on me
You're like a shot of pure gold
I think I'm 'bout to explode

I can taste the tension
like a cloud of smoke in the air
Now I'm breathing like I'm running
'cause you're taking me there
Don't you know
you spin me out of control

We can do this all night
Turn this club, skin tight
Baby, come on!
Pull me like a bass drum
Sparkin' up a rhythm
Baby, come on!

Rock my world into the sunlight
Make this dream the best I've ever known
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

Every second is a highlight
When we touch don't ever let me go
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

You got me loosing my mind
My heart beats out of time
I'm seeing Hollywood stars
You stroke me like a guitar

I can taste the tension
like a cloud of smoke in the air
Now I'm breathing like I'm running
'cause you're taking me there
Don't you know
you spin me out of control

We can do this all night
Turn this club, skin tight
Baby, come on!
Pull me like a bass drum
Sparkin' up a rhythm
Baby, come on!

Rock my world into the sunlight
Make this dream the best I've ever known
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

Every second is a highlight
When we touch don't ever let me go
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

Oh, baby baby, got me feeling so right
Oh, baby baby, dancing in the moonlight
(x4)

Rock my world into the sunlight
Make this dream the best I've ever known
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

Every second is a highlight
When we touch don't ever let me go
Dirty dancing in the moonlight
Take me down like I'm a domino

Katy Perry - Part Of Me - text

17. dubna 2012 v 18:09 Texty
Days like this I want to drive away
Pack my bags and watch your shadow fade
You chewed me up and spit me out
Like I was poison in your mouth
You took my light, you drained me down
That was then and this is now
Now look at me

This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
Throw your sticks and stones
Throw your bombs and your blows
But you're not gonna break my soul
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no

I just wanna throw my phone away
Find out who is really there for me
You ripped me off, your love was cheap
Was always tearing at the seams
I fell deep and you let me down
But that was then and this is now
Now look at me

This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
Throw your sticks and stones
Throw your bombs and your blows
But you're not gonna break my soul
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no

Now look at me, I'm sparkling
A firework, a dancing flame
You won't ever put me out again
I'm glowing, oh woah oh
So you can keep the diamond ring
I don't mean nothing anyway
In fact you can keep everything
Yeah, yeah
Except for me

This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no
Throw your sticks and stones
Throw your bombs and your blows
But you're not gonna break my soul
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no

This is the part of me, no
This is the part of me
Throw your sticks and stones
Throw your bombs and your blows
But you're not gonna break my soul
This is the part of me that you're never gonna ever take away from me, no